Monday, October 27, 2008

Tüüpiline La Rambla oma "kivikujudega"

Siesta





Vähemalt 2008 augustis said selliste linna laenutusratastega sõita ainult kohalikud. Väga kummaline süsteem. Vajadus nende järele on turistil suurem kui kohalikul kellel mopeed niigi olemas.


Vaade turistibussi teiselt korruselt bussipeatuse katusele. Mis need sinised küll on?

Kui palju aega ei ole, võta turistibuss. Mitte selleks et ise liikuda ei oskaks, vaid seepärast, et kahepäevane pilet annab sulle võimaluse kiiresti vajalike punktide vahel liikuda. Näiteks hotellist randa või vastupidi. Ja kui tulebki mõte olümpiastaadionile jaapani turistidega võidu trügima minna, siis on see võimalus ka olemas.





Kunst ja kiiksuga arhitektuur jälitab sind Barcelonas kõikjal.

Seda Gaudi jooniste järgi siiani pidevalt ehitatavat jumalakontorit on võimatu tänavalt ka kõige laiema nurgaga ühele pildile saada.

Sagrada Familia - kas veame kihla, et Sinu silm seda ei näe kui see tare valmis saab.

Vaade Güelli parkile.


Sambad Güelli pargis. Ükskõik kust vaatad, viimane sammas on alati viltu.




Õnnistus Montserrat mägedele:)



Mungakloostri sisemus








Motserrat mägedel I

Montserrat mägedel II

Montserrat mägedel III


Placa d`Espanya - sealt mere suunas kulgeb kuulus tänav La Rambla

Monument olümpiastaadionil. Minu huvi selliste asjade vastu piirneb bussiaknast pildistamisega. Tegelikult olen seal olude sunnil varem käinud, aga ... noh staadion, mis muud.
Miro muuseomi esine. Tasub külastada. Ma ise sisse ei pääsenud, pühapäev oli :(

Linnas on kaks gondliteed - vana ja uus. Vana on all mere ääres ja ühe postiga. Uus asub olümpiastaadioni ja Miro muusiomi lähistel. Vaade uuelt gondliliinilt.


Diagonal Mar. Park ja kompleks mere ääres. Ala kroonib torudest monument.
Kolumbuse monument. Püstitati 1888. Sinna võib liftiga üles sõita. Mina ei sõitnud.




Vahvaid lampe on kõikjal gooti linnaosas



Et teha üks korralik siesta, peab eelnema üks korralik kõhutäis. Reeglina kestab siesta 15 - 30 minutit. Õige siesta tehakse pidzamas ja korralikus voodis. Peale ärkamist aitab shokolaad ja klaas vett taas ärksa elu juurde asuda :)



Bossa moosekant (tõeliselt kuulamist väärt) Pcasso muuseomi ees gooti linnaosas. Kitsastänavail labürindis kõlas muusika mitme tänava kaugusele.




Barcelona rand otse linnas

Tapas. Eelroog, gulinaaria, leivakate, snäkk - kõik on õige. Hispaania kuningas Alfonso kümnendal oli selline haigus, mis sundis tal veini kõrvale väikseid suupisteid manustama (eks see vast mao ülehappelisus oli). Edasi hakkasid tapast kasutama ka talupojad, sest suur toit koos veiniga tegi nood nii uimaseks, et olid kohe sunnitud siestat pidama, väike snäkk aga andis jõudu edasi töötada.